• ŠK Juventa Žilina

Športový víkend

Po nekonečnej COVID-19 pauze sa tento týždeň naplno rozbehli športové turnaje a preteky.


V sobotu 5.3.2022 a uskutočnilo 3. kolo Regionálnej ligy mladších žiakov. Hralo sa v športovej hale V. Javorku v Žiline. ŠK Juventa Žilina hrala proti FbK STATON Turany a FBC Grasshoppers AC UNIZA Žilina. Náš tím mal v zápase s Turanmi prevahu, celý čas riadil hru. Padlo niekoľko naozaj pekných gólov. Juventa vyhrala 8:3. Pri zápase s Grasshoppersom sa situácia otočila, každá individuálna chyba bola potrestaná gólom. Zápas sme prehrali 12:5. Každopádne naše mladé nádeje si aspoň konečne zahrali, nabrali herné skúsenosti a už sa tešia na ďalšie turnaje. Ďakujeme rodičom za povzbudzovanie.

Túto sobotu sa taktiež konali v Bratislave v hale Elán Halové majstrovstvá SR juniorov, na ktorých nás reprezentoval v behu na 60 m Matúš Mikolaj.

V nedeľu 6.3.2022 sa konali Halové majstrovstvá SR jednotlivcov v kategórii staršie žiactvo (2007-2012) v Bratislave v ŠH Elán. Za ŠK Juventu Žilina sa podarilo kvalifikovať len trom pretekárom. V skoku do výšky nás reprezentovali Nela Gabčíková a Natália Drozdová. V behu na 60 m nastúpil Alex Pokorný. Naši atléti si prvýkrát vyskúšali pretekať vo vynikajúcej konkurencii. Ich výkony boli výborné, avšak na pódiové umiestnenie nestačili.

Našim atletickým nádejam držíme palce a prajeme veľa úspešných pretekov bez zranení.
76 views